Türkçe TR English EN العربية AR Русский RU

Telefon Numaramız

+90 (533) 364 9490

ÜROONKOLOJİ

ÜROONKOLOJİ

Son Düzenleme Tarihi : Nisan 15, 2021

Böbrek, mesane, prostat, testis gibi üriner sistem organlarının kanserleriyle ilgilenen bilim dalıdır. Bu organ kanserlerinin tanı ve tedavileriyle ilgilenir. Bu kanserlerin tanısı ile igili  tetkikleri her ürolog yapabilir, tanı konduktan sonra basit olanların tedavisi de ürologlar tarafından yapılırsa da, ilerlemiş durumlarda artık üroonkoloji ile uğraşan ürologlar tarafından ele alınırlar.  

Ürolojik kanser hastalarına yapılacak “radikal prostatektomi, radikal sistektomi, retroperitoneal lenf node diseksiyonu, böbrek tümörlerinin parsiel nefrektomi ile çıkarılması gibi ameliyatlar, özellikle üro onkoloji ile uğraşan ürologlar tarafından yapılır. Bu ameliyatlar açık ameliyat şeklinde veya robotik ameliyatlar olarak gerçekleştirilir. İleri vakalarda Radyoterapi ve kemoterapi branşlarının yardımlarından da faydalanılır.  

Konusunun en iyileriyle ve deneyimleri yüksek olan hekimlerle çalışmayı prensip eden grubumuz hem açık ameliyat, hem robotik ameliyatlar konusunda hastalarımıza faydalı olmaktadır.