Türkçe TR English EN العربية AR Русский RU

Telefon Numaramız

+90 (533) 364 9490

ENDOÜROLOJİ

ENDOÜROLOJİ

Son Düzenleme Tarihi : Nisan 15, 2021

Endoüroloji ürolojik hastalıkların endoskopik aletlerle, kesmeden tanı  ve tedavisini yapan bölümüdür. Grubumuzda olduğu gibi bir çok üroloji uzmanı bu konuya yoğunlaşmıştır.  Ürolojik hastalıkların endoskopik olarak, yani kesi yapmadan,  organların içine girerek  tanı ve tedavi lerinin yapılabilmesi özel aletlere ve lazer gibi cihazlara ihtiyaç gösterir. Robotik ameliyatlar da endoürolojinin sahasına girer.  

Bizim grubumuzun asıl çalışma alanı da ENDOÜROLOJİ dir. Böbrek, üreter ve mesane taşlarının tamamen kapalı ameliyatlarla tedavisini mümkün kılan her türlü cihaz gurubumuza aittir. Bundan dolayı, gerekli cihaz ve malzemeler, hastanelerin yavaş işleyen satın alma işlemlerine bağlı olmadan temin edilebilmekte, yedekli olarak çalışılmakta, arızalanmaları halinde hemen tamirleri veya yenilenmeleri mümkün olmaktadır. Gülhane’de çalıştığım günlerden beri PNL (Perkütan Litotripsi )ve URS (üreteroskopi) konusunda deneyimlerimiz giderek arttı. Endoskopik aletlerin gelişmesiyle birlikte miniPNL, fleksibil URS aletlerine de sahip olduk ve bu gelişmiş aletlerle tedavilerimize devam ettik.  

Prostat büyümesi tedavinde TUR ile başladık, daha sonra Greenlight KTP Lazer ile tedaviler yaptık, bu yöntemin eksiklerini ve istenmeyen tesirlerini gördükten sonra Avrupa’da yeni yayılmakta olan HOLEP ameliyatına başladık. 2010 yılından bu yana 1400 civarında hastamıza HOLEP ameliyatı yaptık. Hastalarımızın çok memnun olmasından dolayı HOLEP ameliyatları Türkiye’de popüler oldu. Halen gelişen cihazları da temin ederek HOLEP ameliyatlarına devam ediyoruz.